שוק הבירה בישראל תוסס כבר מספר שנים, מבשלות בוטיק ישראליות הולכות וקמות ומותגי בירה חדשים מיובאים לשוק בקצב מסחרר. החלטנו לצאת ולבדוק מה התחדש בשוק הבירה הישראלי מבחינת יבוא מותגי פרמיום וערכנו טעימה של מותגי בירה שהגיעו לישראל החל מחודש ספטמבר 2008 ועד אוגוסט 2009 טעימה זו כללה את רוב מותגי הבירה שהגיעו לארץ בשנת תשס"ט. בכוונתנו לערוך טעימה דומה בכל שנה ולעקוב אחר קליטת המותגים בשוק וכניסה של בירות חדשות.
מגמות בשוק יבוא הבירה

כאשר מנתחים את שנת תשס"ט ניתן לזהות מגמה ברורה של כניסת מותגים גרמניים לשוק הישראלי. אם אנסה להסביר מגמה זו אומר אולי כי היבואנים חיפשו מקור חדש למותגי בירה, השוק משופע בבירות בלגיות וצ'כיות אולם בירות גרמניות לא היו בנמצא.
מקור גיאוגרפי נוסף שהגדיל את ייצוגו בשוק הישראלי הוא אנגליה. במקרה זה היו אלה בעיקר שני יבואנים: בני קריגר ו- י.ד עסקים. לשני יבואנים אלה היו כבר קשרים עם השוק הבריטי ובעקבות קשרים אלה נמצאו מותגים חדשים ליבוא. ארה"ב הכפילה את נוכחותה בשוק הישראלי. למותג סמואל אדאמס הצטרף מותג בירה חדש – ברוקלין. מיעוט הבירות האמריקאיות בשוק אינו נובע ממבחר דל ואיכות בירה נמוכה בארה"ב אלא מהמרחק הגיאוגרפי אשר מקשה על היבוא. לשוק בירה הבוטיק האמריקאי יש הרבה מה להציע וכולי תקווה שנמשיך לראות מותגים חדשים בישראל.

מגמה נוספת אותה זיהיתי הייתה כניסה מחודשת של מותגים: פרוני האיטלקית, קילמס הארגנטינאית, סינגה התאילנדית, סאפורו היפנית, קייזרדום הגרמנית, סמיקלאוס האוסטרית ופוסטר'ס האוסטרלית הם דוגמאות למותגים ששווקו כבר בארץ בגלגול קודם, שיווקם הופסק וכעת מחודש היבוא, לעיתים על ידי היבואנים המקוריים ולעיתים על ידי יבואנים חדשים. מגמה המעידה על על התהליך שעובר השוק הישראלי והנכונות שלו לקבלת מותגים.

בגזרת הסגנונות, בירות חיטה בכלל ובירת החיטה הכהה בפרט זכו לתגבורת מאוד משמעותית של מעל 10 מותגים שונים. עובדה העולה בקנה אחד עם טעמו של הקהל הישראלי בבירה – מתוק ולא מר.

ולבסוף, בירות מיוחדות. יותר ויותר בירות נישה מיוחדות מוצאות את דרכן לשוק: דאוס החזקה שעשויה בשיטת השמפנייה, סמיקלאוס החזקה מאוד והכבדה, שלנקרלה המעושנת וסידרת האימפריאל של סמואל אדאמס, כולן בירות שבאות לספק את סקרנותו ודרישתו של השוק לבירות מיוחדות שישברו את השגרה, עובדה המעידה על התמקצעות שוק הבירה בישראל ופתיחותו של צרכן הבירה הישראלי לטעמים חדשים ושונים.

נקודה נוספת שכדאי לציין היא התפתחות נקודות המזיגה.
היבט אחד בהתפתחות זו, הוא מגוון הבירה בכל פאב שהולך וגדל, אם פעם היו פאבים בודדים שהתמחו בבירה והחזיקו מעל 10 ברזי בירה הרי היום אפשר למצוא רבים כאלו ובמקומות שונים בארץ לדוגמא: רשת הטמפל בר, פראג הקטנה בתל אביב, בת ים והרצליה, נורמה ג'ין בתל אביב, הקבינט בנתניה, בלווד בירושלים, בית המרזח ברמת ישי, רשת הדבלין ועוד ועוד.
היבט שני, הוא ההשקעה בעיצוב המקום. רשת הטמפל בר, לדוגמא, השיקה בשנה שחלפה עוד שני סניפים חדשים, בחיפה ובכפר סבא, המקומות מעוצבים בקפידה כפאבים איריים עם פריטי עיצוב המיובאים מאירלנד והמעצימים את חווית השתייה. מקום נוסף שנפתח השנה בהשקעה גדולה הוא ג'מס ביר פקטורי - מבשלת הבירה בפתח תקווה בה ניתן לשתות את הבירה מתוצרת המבשלה לצד אוכל מוקפד. על פניו נראה כי ההשקעה במקומות אלה הייתה גבוהה מאוד ונראה כי המשקיעים מאמינים בקהל ובשוק הבירה.

הטעימה עצמה
הטעימה נערכה בפאב הטמפל בר בגלילות שחרט על דיגלו להיות מקדש לבירה. בנוסף לבירה מגישים במקום תפריט אוכל שהורכב תוך מחשבה להתאמת המנות לבירה, מחשבה שעזרה לנו רבות לצלוח את הטעימה הארוכה ולשמור על קיבותינו מהשפעת האלכוהול.
צוות הטועמים הורכב מאנשי מקצוע בתחום הבירה, עיתונאי אלכוהול וחובבי בירה. הכוונה לא הייתה לדרג את הבירות או לתת להם ציונים, אלא לנסות ולהעביר את הטעמים וחווית השתייה.
הטעימה הורכבה מ- 28 בירות בסגנונות שונים וחולקה לקבוצות על פי סגנונות הבירה.

לאגר בהיר
פרוני Nastro Azzurro
מותג Nastro Azzurro  הושק לראשונה בשנת 1965 כמותג הפרימיום של החברה. משמעות השם היא "סרט כחול" והבירה נקראה כך על שום הסרט הכחול בו זכתה האניה SS Rex. סרט אשר הוענק כפרס לאנייה אשר חצתה האוקיינוס הכי מהר. זהו לאגר מתוצרת איטליה, בהיר וקליל מאוד. הבירה מאוד מתקתקה עם מרירות נמוכה ניתן לזהות את הטעם הקליל הנובע משימוש בתירס בבישול הבירה. זוהי בירה קלילה ונחמדה לצריכה בכמויות גדולות ביום חם בחוף הים.
יבוא ושיווק: י.ד עסקים

ברוקלין לאגר
בירת בוטיק אמריקאית וככזו היא מאוד כשותית גם בבשומת וגם בטעם או כמו שהוגדר על ידי הטועמים: "לאגר עם קטע". הבירה נעימה בפה ומאוד מרעננת את החיך. הריח והטעם הראשוני מעידים על משהו גדול אך הסיומת פתאומית.
יבוא ושיווק: נורמן פרימיום

קוזל פרימיום
לאגר צ'כי בצבע זהוב, צלול ונקי. לבירה ארומה וטעם המזכירה גולדסטאר או טובורג אך עם צבע בהיר יותר. תחליף נאה לאוהבי הגולדסטאר והטובורג. זוהי "בירת המונים סבבה". בירה רזה ומעט מימית שזורמת טוב ומאפשרת שתייה של כוס נוספת ללא בעיה.
יבוא ושיווק: י.ד עסקים

מוסבאכר קלרביר
קלרביר זהו סגנון בירה גרמני שבמקור אינו מסונן ומוגש לקהל הישר ממרתף התסיסה למוסמאכר מתיקות דבשית ומרירות נמוכה. המיגוז נמוך והמרקם מזכיר שמפניה. הצבע זהוב צלול. זוהי בירה מאוד קלילה אך עם הרבה עניין. בירה טובה לכל זמן ומקום.
יבוא ושיווק: מרקורי

סמואל אדאמס אוקטוברפסט
האוקטוברפסט של סמואל אדאמס היא מחווה לפסטיבל הידוע שנערך כל שנה במינכן. זוהי בירה עם אופי. בירה מתקתקה ועשירה בבשומת. ניתן להבחין בטעמים חזקים של קרמל וביסקוויט הנובעים מסוגי הלתת המיוחדים בהם נעשה שימוש. יש בה נוכחות מורגשת של כשות אך ללא המרירות, בירה עם טעמים מאוד מאוזנים. חד משמעית זו לא בירה לשתייה בים, מעולה למזג אוויר קריר יותר.
יבוא ושיווק: טמפו
 
לאגר כהה
קייזרדום דונקל
קייזרדום היא מבשלה הנמצאת בעיר במברג שבגרמניה. לבירה ארומה קלויה מאוד, צבע כהה יחסית לסגנון, הבירה משדרת "אווירה של סטאוט", זו לא ממש בירת סטאוט אלא יותר סטאוט אנורקטי, סטאוט עם גוף קל ומרירות נמוכה. ניתן לשתות ממנה כמויות גדולות ללא שום בעיה. מלווה טובה לצ'יפס החריף שהוגש לנו.
יבוא ושיווק: מרקורי

פאולנר סלבאטור
בירה שמקורה במנזר פאולנר שהיה במינכן. זוהי בירה בסגנון הדופלבוק, סגנון שהתפתח על ידי נזירים על מנת לצרוך אותו בתקופות הצום בהם היו חייבים. בבישול הבירה נעשה שימוש בכמויות לתת גדולות דבר המביא לאחוזי אלכוהול גבוהים וגוף מלא עד כי נקראה "לחם נוזלי".
בפאולנר סלבאטור שלפנינו אחוז האלכוהול הגבוה (7.9%) לא משתלט וצורח אך עדיין מורגש. היא קלה יחסית לסגנון דבר שהופך אותה לידידותית. הסיומת מתקתקה ומאוד נעימה בפה. הבירה לא מתאימה לקיץ הישראלי אלא לימים קרירים יותר.
יבוא ושיווק: טמפו

סמיקלאוס
בירת אקסטרים היושבת על סגנון הדופלבוק. הבירה מבושלת באוסטריה פעם בשנה סמוך לחג המולד ומכאן גם שמה.לבירה ריחות "חומים" מאוד אינטנסיביים, אחוז האלכוהול הגבוה מאוד (14%) מורגש מדי. ברקע ניתן להרגיש בטעמים קלויים וטעמים המזכירים ליקרים. זוהי בירה קשה מאוד לשתיה ובשום אופן לא ניתן לשתות ממנה כמויות גדולות. היא תתאים הרבה יותר לשתיה בחדר הספרייה מול האח כאשר בחלון מציצים הרי האלפים המושלגים מאשר לשתיה בתל אביב המיוזעת.
יבוא ושיווק: נורמן פרימיום

שלנקרלה
הבירה מיוצרת במבשלה קטנה בעיר במברג בגרמניה. הייחוד של הבירה הוא בשימוש שנעשה בלתת אשר עבר תהליך של עישון מעל בולי עץ אשור דבר שמביא לבירה מאוד מעושנת, בסיס הבירה הוא סגנון המארצן, לאגר גרמני כהה. "בירה לאוהבי הקבנוס", "שיא הנישה", "בירה מסקרנת וקשה", "צימחונים יכולים לשתות ממנה?" אלו חלק מהתגובות שנרשמו מחברי הפאנל. "הגענו לאיילה" קבעו שותי הוויסקי שבפאנל. לסיכום, זוהי בירה שצריך להתרגל אליה, אולם ככל ששותים יותר מבחינים יותר בטעמים השונים והעישון מתעדן.
יבוא: בירדי, שיווק: רדקס.

בירות חיטה
קייזרדום חיטה בהירה
מותג נוסף ממבשלת קייזרדום שבבמברג. הבירה מימית מאוד וצלולה מעבר למקובל בבירות חיטה. הטעם הציפורני המאפיין בירות חיטה מאוד חלש. אין לבירה אופי מיוחד. היא מאכזבת וחסר בה עיניין.
יבוא ושיווק: מרקורי

מוסבאכר חיטה בהירה
בירה ממבשלת בוטיק גרמנית. ארומת ציפורן חלשה וחמצמצה. טעם לימוני המזכיר ארטיק לימון. "ההוגארדן עם הלימון כבר בפנים" נזכר מישהו בנוסטלגיה. בירה קלילה ומאוד חיננית, מתאימה לכאלה שלא ממש אוהבים בירת חיטה. קצת שונה מהגדרת הסגנון של בירת חיטה גרמנית.
יבוא ושיווק: מרקורי

שניידר אורגינל
בירה ממבשלה משפחתית גרמנית ששורשה נטועים עמוק ורחוק בבישול בירת החיטה.
הבירה מיוצרת בהתאם למתכון המקורי משנת 1872. לבירה צבע ענברי. היא יבשה יחסית לבירות חיטה וחמצמצה יותר, הארומה היא ארומת ציפורן טיפוסית לסגנון אך לא משתלטת. הבירה מרירה יותר מאחיותיה לסגנון. אמנם בירת חיטה אך שונה מאלה אותן אנו מכירים בארץ. "אחלה בירה קלה ונעימה".
יבוא ושיווק: נורמן פרימיום

שניידר וויצנהל
עוד בירה ממבשלת שניידר המשפחתית. בירת חיטה בהירה כפי שאנו מכירים. טעם מתוק – חמצמץ, מיגוז גבוה כיאה לסגנון, קצף בהיר ומוצק, מרירות נמוכה וכמובן ארומת ציפורן חזקה. בירה קלה יותר מאחותה למבשלה ומרעננת, המתאימה ללוות מגוון גדול של מאכלים. לחברי פאנל הטועמים חסרה החמיצות המאזנת את הציפורן.
יבוא ושיווק: נורמן פרימיום

פרנסיסקנר בהיר
עוד בירת חיטה גרמנית מתוצרת מבשלה היושבת במינכן. לבירה מיגוז חזק, היא בעלת גוף אך עם זאת קלה לשתיה. "יש בה הרבה מהכל". "בירה טובה".
יבוא ושיווק: י.ד עסקים

פאולנר דונקל וויצן
בירת חיטה כהה מתוצרת מבשלת פאולנר ממינכן. בירה מאוד עכורה, אך בהירה יחסית לסגנון. לבירה ריח ציפורני משולב עם קרמל. הבירה מתוקה אך לא מתוקה מדי, מתאימה לשתייה גם על ידי אלה שלא אוהבים בירת חיטה. בירה טובה אך קלה יחסית לסגנון.
יבוא ושיווק: טמפו

פרנסיסקנר כהה
בירת חיטה כהה מתוצרת מבשלת פרנסיסקנר שבמינכן. לבירה ארומת ציפורן עדינה עם ריח של "גרעינים שחורים" הצבע כהה יותר מאשר הפאולנר. לבירה טעמים מורגשים של לתת כהה וחמיצות השוברת את מתיקות הלתת ועושה אותה מאוד מרעננת.
יבוא ושיווק: י.ד עסקים

מוסבאכר חיטה כהה
הגירסה הכהה של בירת החיטה מתוצרת מבשלת מוסבאכר הגרמנית. לבירה טעם קרמלי מעט סירופי, הסיומת מוזרה. אי אפשר היה להתעלם מריח וטעם תרופתי. את הבהירה יותר אהבנו.
יבוא ושיווק: מקורי

אדלוויס כהה
בית חיטה כהה מתוצרת אוסטרית. האדלוויס הוא פרח הגדל במרומם של האלפים האוסטריים ומסופר כי גברברי האזור היו יוצאים לקטוף את הפרח על מנת להוכיח את אהבתם לבנות אחריהם חיזרו. לבירה ריח בננה מודגש. טעם חמצמץ וצבע נחושת עכור. משהו שונה משאר בירות החיטה הכהות.
יבוא ושיווק: רדקס
 
איילים בסגנון אנגלי
באס
אחת מאושיות סגנון הפייל אייל האנגלי. לבירה ריח של מישמש, אך אין הלימה בין הריח לטעם. מצפים למשהו מתוק ועדין ומקבלים טעם דיבשי, עוצמתי ומריר. זוהי "בירת עבודה", בירה לא מתחכמת שאפשר לשתות ממנה הרבה.
יבוא ושיווק: י.ד עסקים

בריגנד IPA
IPA  (אינדיה פייל איל) הוא סגנון בירה אנגלי שנוצר מהצורך לשלוח משלוחי בירה לכוחות הבריטיים בהודו. על מנת לשמר את הבירה שלא תתקלקל במהלך המסע להודו הוסיפו לה כמות גדולה יותר של כשות והעלו את רמת האלכוהול יחסית לפייל אייל. הבריגנד היא בירה בסגנון אנגלי המבושלת בבלגיה וניתן להרגיש זאת. הבירה מתוקה יחסית לסגנון והכשות מציג עצמו בצורה מעודנת יותר. יש הלימה בין הארומה לטעם. בירת IPA טובה לקהל הישראלי שאינו אוהב מרירות.
יבוא ושיווק: רדקס

ברוקלין בראון
בירת אייל חומה, בסגנון אנגלי המבושלת במבשלת הבוטיק ברוקלין שבארה"ב. בירה צבע חום יפה. המרירות הגבוהה והשימוש הנדיב בכשות מסגירים שזו בירה אמריקאית. בטעם ניתן להבחין ברמזים לקפה וקרמליות גבוהה, הריחות הם ריחות "חומים" של צימוקים ושזיפים. "יש בבירה הרבה מהכל". בירה לחורף.
יבוא ושיווק: נורמן פרימיום

לונדון פורטר
בירת פורטר אנגלית מתוצרת מבשלת פולר'ס הלונדונית. לבירה ריח מעולה של שוקולד מריר וטעם של קפה, זהו פורטר קלאסי לא מריר, מאוזן ולא מוגזם. "פשוט תענוג".
יבוא: בני קריגר, שיווק: נורמן פרימיום.

בלגיות
קסטיל רוז'
בירה מתוצרת מבשלת קסטיל הבלגית, הבירה מבוססת על הקסטיל ברון כשהוסיפו לה אלכוהול ששימש להשריה של דובדבנים לייצור פרלינים. זו בירת פירות טובה בצבע אדמדם, לא מתוקה מדי, טעם הפרי לא מוגזם, המרקם נעים ואחוז האלכוהול הגבוה (7.5%)  לא מורגש. סיומת חמצמצה ולא מעיקה של דובדבן. הבירה מתאימה מאוד כבירת קינוח.
יבוא ושיווק: רדקס

פלורף דובל
בירת מנזרים בלגית כהה. לבירה ריח וטעם דומיננטיים של אניס, גוף קל יחסית לסגנון. בירה שאמורה להיות כבדה אך מאוד מקררת, ככל הנראה עקב המצאות האניס, דבר ההופך אותה נעימה לשתייה גם בקיץ. "תשתדך נהדר לברבוניות במקום העראק" אמר אחד, "או עראק או בירה" אמרה אחרת. בירה מאוד שונה מחברותיה לסגנון.
יבוא ושיווק: ג.י.ל.ס קפה.

גאודן קרולוס אמבריו
מבשלת הט-אנקר (העוגן) היא אחת מהמבשלות העתיקות בבלגיה, 1369, המבשלה עדיין מבשלת בסירי נחושת שהוצבו במקום מיד לאחר מלחמת העולם השנייה. בירת ה"אמבריו" מסדרת "גאודן קרולוס" הינה בעלת שורשים עמוקים בעיירה מכלן, אך הגרסה העדכנית קצת יותר "כבדה" ומכילה יותר כשות. זוהי בירת איל בלגית בעלת צבע אדמדם. לבירה טעמי שוקולד וקפה, גרעינים קלויים וקרמליים. הגוף מלא אך לא מעיק. מתחילה בטעם מתוק / מריר ומסיימת כשותית ומעט מרירה.
את גירסת החבית ניתן להשיג כיום רק בסניפי הטמפל בר.
יבוא ושיווק: רדקס

גורדון אדום
חברה חדשה בסידרת הגורדון מתוצרת מבשלת ג'ון מרטינ'ס הבלגית. לבירה ריח שוקולד וטעם שוקולד תפוז, הבירה קלה מאוד יחסית ל 8.5% אחוזי האלכוהול שלה. הטעם מתוק ללא ארומה או מרירות מובחנת של כשות. הסיומת עשבונית ומרעננת. בשאיפה ראשונה הארומה מאיימת כמשהו כבד אך הטעם מתגלה כקל מאוד.
יבוא ושיווק: ג.י.ל.ס קפה

גורדון פלטינום
חברה חדשה נוספת בסידרת הגורדון מתוצרת מבשלת ג'ון מרטינ'ס הבלגית. לבירה אף מבושם, ריח קליפות הדרים ועוגת שוקולד תפוז. הטעם מעט כשותי. הגוף לא כבד ורמת האלכוהול הגבוהה (12%) לא צועקת. הבירה טעימה, קלה אך נושכת. "זו בירה לשתייה בעמידה כי אם תשתו אותה בישיבה יהיה לכם מאוד קשה לקום", ממש "זאב בעור כבש"
יבוא ושיווק: ג.י.ל.ס קפה

פלורף טריפל
בירת מנזרים בלגית בסגנון הטריפל הבירה נטעמת מאוד אלכוהולית. הבשומת והטעם מאוד מודגשים, יש בה משהו גס. אזהרה - לא הולכת טוב עם קינוחים.
יבוא ושיווק: ג.י.ל.ס קפה

שופ הובלון
האחות "האמריקאית" של הלה-שופ והמק-שופ. הבירה בושלה לראשונה בשנת 2006 כשילוב של סגנונות הטריפל הבלגי עם ה- IPA האנגלי
ההובלון שופ אינה מפוסטרת או מסוננת ותוססת תסיסה טבעית בבקבוק.לבירה 9% אלכוהול, במקור, הבירה נועדה לשוק האמריקאי בלבד ולא ניתן היה להשיגה באף מקום אחר אך ככל הנראה עם בואו של המשבר הכלכלי הוחלט לפתוח את השווקים.
לבירה ריח מדהים של כשות, טעם מתוק בלגי המאוזן בצורה מושלמת על ידי מרירות הכשות. יש משחק יפה בין המרירות למתיקות. או כדברי אחת מהטועמות: "מתחת למרירות יש סוכריות".
יבוא ושיווק: ש.ב.ש

גאודן קרולוס קלסיק
הבירה ה"קלאסית" מסדרת "גאודן קרולוס" היא הראשונה והבסיס לכל שלושת הסוגים האחרים, ביניהם האמבריו.  זוהי בירת איל בלגית כהה טיפוסית. לבירה מתיקות אלכוהולית מכבידה, האלכוהול משתלט על כל שאר הטעמים. יש בה גודש של טעמים וארומות, "קצת יותר מדי מהכל". בירה חורפית מחממת מאוד.
את גירסת החבית ניתן להשיג כיום רק בסניפי הטמפל בר.
יבוא ושיווק: רדקס