מי אנחנו?
אנחנו גלית וגדי, בעלים של בירדי – מרכז לבירה וקולינריה ביתית.
אנחנו גאים להחזיק בדיפלומות של סומלייה בירה ארופאי, אמריקאי ואין ספור של קורסים והשתלמויות בנושא.
אנחנו שופטים בתחרויות בירה בינלאומיות ברחבי העולם.
אנחנו עוברים השתלמויות בבישול בירה לפחות פעם בשנה בגרמניה.
אנחנו כותבים על בירה במגזינים ואתרים שונים.
אנחנו מרצים על בישול בירה, סגנונות, מזיגה, הגשה, התאמה של בירה לאוכל,היסטוריה של הבירה ועוד....
אנחנו מעורבים בפרויקטים ייחודיים ופעילויות התנדבותיות בקהילה.
אנחנו מקדמים ללא לאות את תרבות הבירה בארץ, באמצעות פעילויות שונות ומגוונות.

ה"אני מאמין" המקצועי שלנו:
חרטנו על דיגלנו את המקצועיות והמקצוענות. יש שיגידו שאנחנו פדאנטים, אבל לא נתפשר על פחות.
אנחנו מתרגשים מכוס בירה טרייה, מדויקת ונקייה באותה מידה שנתרגש מכוס וויסקי שיושן שנים רבות..
אנחנו רואים בבירה משקה מדהים, מיוחד, עשיר, מגוון, עם היסטוריה מעוררת כבוד והערצה ולכן לא נתפשר על פחות.
אנחנו מאמינים שמקצוענות אמיתית היא דווקא לא להיות מקובע וללכת אחרי העדר. אלא, לדעת להבחין בין עיקר לטפל.
אנחנו מזהים משפטים שלנו מסדנאות, הרצאות, כתבות, קורסים, שהוטמעו בשיח תעשיית הבירה ובשלני הבירה, ולכן אנחנו מאמינים שמה שאנחנו עושים הוא נכון!    
 
קצת נוסטלגיה:
הכל התחיל לפני 20 שנה כשגדי, חובב בישול וחובב בירה מושבע החל לרקום מחשבה: לשלב בין שתי האהבות. ולהדביק את גלית במחשבה שהייתה חדשה לאותה תקופה.
טיולים ברחבי אירופה, אפריקה, קריביים, מזרח וסיישל חשפו אותנו לתרבויות אוכל שונות ובתוכן גם בירה ואלכוהול. למעשה, הבית שלנו עמוס בפתקים ומחברות עם רשמים מבירות שטעמנו ברחבי הגלובוס עוד לפני עידן האפליקציות שקיימות היום לתיעוד מספר הבירות ברזומה של הטועם.....
אז למדנו, השתלמנו, התמקצענו, בישלנו  בלי הפסקה.
ואז זה קרה, בשנת 2005 נפתח באופן רשמי בירדי, מקום ייחודי וראשון מסוגו, שמרכז בתוכו את כל מה שקשור לעולם הבירה. מחומרי הגלם, הציוד והידע- קורסים ברמה גבוהה ועד אירועים . היינו הראשונים ליזום תחרויות בירה והובלנו את תחרות הבירה הגדולה והמקצועית ביותר בארץ הידועה בשמה ה"לונגשוט". ותחרויות נוספות ולא פחות מאתגרות כמו "אתגר הסטאוט", "על העץ" ועוד.
לאורך כל הדרך למדנו, השתלמנו, התמקצענו וכמובן בישלנו בלי הפסקה. כיום:אנחנו גאים להחזיק בדיפלומות של סומלייה בירה אירופאי, אמריקאי ואין ספור קורסים והשתלמויות בנושא. ותעודות הוכרה על שיפוט בתחרויות בירה ברחבי העולם ופרויקטים ייחודיים.
אנחנו פעילים לאורך השנים בקידום תרבות הבירה בארץ ובניסיון להנגיש אותה לקהל הרחב. עבודה מאומצת וסיזיפית הושקעה במיוחד בתחילת הדרך כשחווינו פה כמעט שממה מוחלטת בתחום הקראפט. חרשנו את הארץ, פשוטו כמשמעו, ודיברנו עם כל מי שרק היה מוכן לשמוע. כמה שזה ישמע מוזר היום, כאשר  תחת כל עץ רענן נפתח בלוג / אתר כאלו או אחרים על בירה ולא עובר כמעט שבוע ללא אייטם כזה או אחר על בירה ויש אינפלציה בפסטיבלים. אבל אז, סרבו לשמוע ותגובות העיתונאים היו "מה יש לכתוב על בירה?", "בירה זה משעמם".לקחנו יוזמה והעברנו לאותם עיתונאים קורסים על בירה ובישול בירה, ככה מיוזמתנו, שעות של הדגמות והסברים כדי שיבינו כמה ייחודי ומעניין התחום. והתוצאות לא איחרו לבוא......
כיום אנחנו מנהלים את בירדי בהצלחה, במשך השנים התרחב ההיצע ונוספו גם תחומי עניין נוספים:שרקוטרי, לחמים, גבינות, יין ועוד... וכמובן, חנות מקוונת להנאת הלקוחות המרוצים.