פסטיבל "עיר הבירה מס' 2" בירושלים יצר, באופן נדיר, מצב בו ניתן למצוא יחד מותגי בירה מחבית שבדרך כלל לא ניתן לראותם בכפיפה אחת. החלטנו בבירדי לנצל מצב זה ולארגן סבב טעימות רוחב השוואתי של בירה.  

27 הטועמים היו חובבי וחובבות בירה ברמות שונות. חלקם מבשלי בירה ביתית, חלקם כאלה שיחפשו לטעימה את הבירה הנדירה והמיוחדת, חלקם חובבי בירה "מיינסטרים" המסתפקים בהיצע שבפאבים וחלקם כאלה השותים בירה רק לעיתים.

סבב הטעימה הראשון התמקד בסגנון הסטאוט ובמותגים מרפיז סטאוט (Murphy's Stout) המשווק על ידי טמפו, מידנייט סטאוט (Midnight Stout) של מבשלת הדנסינג כאמל מתל אביב משווקת על ידי נורמן פרימיום ובימיש (Beamish) המשווקת על ידי חברת י.ד עסקים.

סבב הטעימות השני התמקד בבירות חיטה: פאולנר (Paulaner)בשיווק טמפו, אדלוויס (Edelweiss) המשווקת על ידי נורמן פרמיום וארדינגר (Erdinger) בשיווקה של חברת י.ד עסקים.
את מותגי הגיניס והווינשטפן, לצערנו, נבצר מאיתנו לטעום.

מטרת הטעימה לא הייתה לייצר מקום ראשון או אחרון אלא השוואה בטעמים ובמאפיינים של מותגים שונים השייכים לאותו סגנון. הבירה נמזגה מהברזים לכוסות הטעימה ונטעמה מיד לאחד המזיגה.

סבב הטעימות של הסטאוט, על פי חבורת הטועמים, הניב את התוצאות הבאות:
מרפיז סטאוט – עדין וקל יחסית לאחיו, לא מר מדי, קצף קרמי ועשיר וטעמי קלייה הראויים לסגנון.
בימיש – סמיכה יותר מהמרפיז, מרירה יותר וקרובה יותר בטעמה לגינס (מזיכרון בלבד – את הגינס, כאמור, לא טעמנו).
מידנייט סטאוט – בירה טריה מאוד ולא מפוסטרת, עשירה בטעמים עם דגש מיוחד על טעמי קפה. הבירה זכתה לתשבחות נלהבות גם מאלה המצהירים על עצמם ככאלה שאינם אוהבים את מותגי הסטאוט המוכרים בארץ.

סבב הטעימות של בירות החיטה הניב את התוצאות הבאות:
פאולנר – בירת חיטה עדינה וקלאסית, קצף עשיר ויציב, מרקם עכור כיאה לסגנון ומרירות נמוכה.
אדלוויס – בירה בעלת נוכחות חזקה יותר מאחיותיה ובעלת טעם אלכוהולי חזק יותר. את טעמי הציפורן מחליף טעם הטופי.
ארדינגר – בירה קלה ומרווה, בעלת טעמי ציפורן חלשים יותר מהאחרות וטעמי לתת קלויה.

תגובות הטועמים היו נלהבות מאיכות הבירה ומעצם האפשרות לטעימה השוואתית של מותגי בירה מחבית, טעימה שהתאפשרה הודות למארגני האירוע ושיתוף הפעולה של המשווקים. כל המותגים עמדו במאפייני הסגנונות ולכל מותג היה את המאפיין החזק אשר רכש לו את חובביו.

תודה לגון הפקות, טמפו תעשיות בירה, י.ד עסקים, נורמן פרימיום וזכייניהם על שיתוף הפעולה בארגון פאנל הטעימות